Как да изградим външен бар

Начало hacks: (July 2019)

97% Owned - Economic Truth documentary - Queuepolitely cut (Юли 2019).

Anonim

Лятото е изпълнено с вечери на открито и барбекю в задния двор, така че да се възползвате максимално от външните си събирания с този бар на открито! Бетонният връх му придава промишлено усещане, докато дървото донася естествено, топло докосване до бара. Прекарайте уикенда в този проект, а след това поканете приятелите и семейството си за напитки и вечеря!

За да направите бетонната плоча

За този проект ще създадете конкретна маса и дървена основа, която можете да персонализирате по ваш начин. Нека първо да започнем с конкретната част от проекта.

Стъпка 1 Изградете рамката за бетон

Използвайте циркулярен трион за нарязване на меламиновата плоскост, за да създадете страни и дъно на рамката на матрицата. Наръчник за наклон, прикрепен към триона, ще ви помогне да направите прави изрязвания. Страничните страни трябва да бъдат нарязани на ширина, равна на дебелината на долната плоскост, плюс желаната дебелина на върха на бара. Нарежете страните по дължина, така че да формират квадрат около дъното - две от страните ще бъдат еднакви с дължината на дъното. Другите страни ще се припокриват с краищата на първото парче, така че ще са с 1 ½ инча по-дълги от късите страни.

На 3/8 инча от долния край на страната, пробийте пилотните отвори, за да прикрепите страните към дъното на формата. Пробийте пилотните отвори в краищата на късите страни, където те ще се прикрепят към по-дългите страни.

Пробийте пилотните отвори в страничните части, където те се припокриват на дъното.

Завийте страните на формата до дъното на формата.

Стъпка 2 Подгответе рамката за бетон

Избършете рамката чиста. Поставете лентата на художника около вътрешния ръб и нагоре по ъглите, като оставите 1/8-инчова празнина. Уплътнете вътрешните ръбове и ъгловите шевове.

Изгладете уплътнението и го оставете да изсъхне. След като изсъхне, извадете лентата и я издърпайте обратно към себе си. Поставете рамката на равна повърхност, като се уверите, че е равна. Покрийте вътрешността на рамката със зехтин, който ще помогне за освобождаването на бетона от рамката, след като изсъхне.

Стъпка 3 Смесете и изсипете бетона

Изсипете бетоновата смес в смесителен съд. Постепенно добавете във вода и разбъркайте, докато се касае за консистенцията на овесена каша.

Налейте бетон, за да напълните рамката до половината от неговата дълбочина и я изгладете.

Вибрирайте външния ръб на рамката с орбитален шлифовъчен инструмент, за да извадите въздушните мехурчета.

Изрежете телената мрежа така, че да има 3/4-инчова междина между мрежата и страните на рамката. Поставете телената мрежа във формата, центрирана върху слоя мокър бетон. Добавете повече бетон към окото, докато не се изравнят с горната част на рамката. Нанесете нагоре горната повърхност със скрап, като използвате дървесината за движение назад и напред, докато изчертавате дъската от единия край на другия край. Вибрирайте страниците на формата с шлифовъчния инструмент, за да установите въздушните мехурчета.

Стъпка 4 Оставете бетона да изсъхне и извадете рамката

Веднъж изсъхнали бетона, така че водният блясък просто изчезна, използвайте мистрия, за да я изгладите. Уверете се, че не стеснявате прекалено много, тъй като това ще отслаби повърхността на бетона. Поставете лист пластмаса над горната част и оставете плочата да изсъхне напълно - обикновено поне за една нощ. Когато бетона е изсъхнал, извадете винтовете, държащи формата заедно, и свалете страните. Сложете бетонната плоча на нейната страна и издърпайте дъното.

Пяснете ръбовете на плочата, за да затъпете леко острите ръбове. Ако е необходимо, оставете плочата да изсъхне още 24 часа извън рамката.

За да направите базата

Докато чакате бетона да изсъхне, можете да започнете да работите върху дървената основа на външния бар.

Стъпка 1 Нарежете дървесината на размера за базовата основа

С помощта на котлона и плота за рязане, изрежете всички дъски на дължина, като използвате следния списък за рязане.

Режещ списък: За краката:
• 2 1/2 x 31 1/2 инча (4)
За рафтовите рамки: (две кадри са 36 инча х 22 инча и една рамка е 18 инча х 22 инча)
• 2 x 36 инча (4)
• 2 x 18 инча (2)
• 2 x 20 1/2 инча (6)

За поддръжка на средния рафт:
• 1 x 12 1/4 инча (1)

летви:
• 2 1/4 х 20 3/16 инча (18)

Подложки за плочи:
• 1 1/4 х 34 1/4 инча (2)
• 1 1/4 x 16 1/4 инча (2)

Използвайте режещ инструмент, за да почистите маркерите на ножовете от триона.

Стъпка 2 Създайте рамки за рафтове

Базовата ви база ще има три хоризонтални рамки: една за долен рафт с пълна големина, една за частичен среден шелф и една друга рамка с голям размер, която ще поддържа бетонния плот.

Започнете с изграждането на долната и горната рамка. На краищата на 36-инчовите дъски измервате и маркирате пилотните отвори за винтове на 5/8 и 3/8 от краищата. Използвайки бразда, пробийте пилотните отвори.

Разстилайте дървесното лепило на краищата на двата от 20 1/4-инчовите плоскости и сглобете рамката с по-дългите парчета, които се припокриват с по-късите парчета и завийте рамото заедно. Общото разстояние на този кадър трябва да бъде 22 х 36 инча Повторете този процес, за да създадете втората рамка в пълен размер. Накрая съберете двата 18-инчови дъски и двата 20 1/4-инчови дъски, за да създадете рамката 18 x 22 инча за средния рафт.

Стъпка 3 Прикрепете подложките за ламели

Рафтовите ламели ще почиват върху подложки за ламарина, прикрепени към вътрешните ръбове на дългите страни на рафтовите рамки. Използвайки лепило за дърво и пистолет за нокти, прикрепете ламелните опори към дългите страни на долната рафтова рамка, така че долният ръб да е равен на дъното на рамката, с 3/4-инчово пространство нагоре.

Повторете този процес, за да прикрепите опорите за ламели към страните на дългата рамка на средния рафт.

Стъпка 4 Прикрепете краката към рафтовата рамка

На всеки от краката, измерете и маркирайте местата за три винта, за да прикрепите краката към горната рамка и още три отвора за винта, където краката ще се прикрепят към долния рафт. За горното приспособление централният отвор за винтовете трябва да е центриран 1/3/8 от горната част на крака, докато фланговите винтове трябва да бъдат поставени на 5/8 инча от горната и на 1/2 инча от краищата. За долното прикрепване към долния рафт един болт е центриран на 4 1/8 инча от края на крака, а страничните отвори са на 4 7/8 от края и са нагласени на 1/2 инча от краищата, Пробийте вградените пилотни отвори на всички маркирани места.

Сега маркирайте местоположението, където краката ще се прикрепят към долния рафт. Начертайте линия отстрани на всеки крак, на 3 ½ инча отдолу; това показва горната част на долния рафт. След това, на дългата страна на рамките, маркирайте на 1 1/2 инча от краищата; тези маркировки показват външните краища на краката.

Прикрепете краката към страните на долната рамка на рафта, подравнявайки парчетата с маркираните линии, като използвате лепило и винтове. Започнете с поставянето само с един винт. Използвайте квадрат на дърводелеца, за да сте сигурни, че краката са квадратни към рамката, след което задвижете останалите винтове.

Стъпка 5 Прикрепете ламелите към дъното

Започвайки в средата с пространство, залепете ламелите върху подпорите на летвата. Използвайте 1/2-инчов разделител между всяка ламарина, докато ги поставяте.

Стъпка 6 Прикрепете подкрепата на средния шелф

Измерете и маркирайте местоположението на опората за средния рафт на долния рафт. Тази вертикална опора е настроена на 16 7/8 инча от края на рафта и на 10 7/8 от предната страна на рафта. Пробийте пилотска дупка на това място.

Завийте в опората на рафта, завийте винта през дъното на долния рафт през пилотния отвор и в крайното зърно на средната подпора на рафта.

Стъпка 7 Прикрепете средния шелф към краката

На два крака в единия край на количката, измерете и маркирайте три отвора за винтове за средния рафт. Един винт ще бъде центриран на 13, 5/8 инча от върховете на краката, докато фланкиращите винтове ще бъдат на 14 3/8 инча нагоре от върха и ще бъдат разположени на ½ инча от краищата. Маркирайте линия на 13 инча отгоре отстрани на крака, за да посочите горния край на средния рафт. Пробийте отпечатани пилотни отвори в маркираните точки на лицето на краката.

Поставете средния рафт в комплекта за крака и прикрепете към краката и подпората на рафта с лепило за дърво и винтове. Подравнете рафта със знаците върху краката и се уверете, че рафтът е равен, преди да го закрепите за постоянно към краката и към опората на рафта.

Стъпка 8 Прикрепете ламелите към средния шелф

Добавете ламели към средния шелф, като започнете от средата с пространство, залепете ламелите върху подпорите на ламелите. Използвайте 3/8-инчов разделител между всяка ламарина, докато настройвате всяка ламарина.

Стъпка 9 Прикрепете горната рамка

Прикрепете горната рамка към горната част на количката, така че тя да се изравнява с горната част на краката и се простира покрай краката на 1 1/2 инча от всяка страна. Използвайте лепило и винтове с резби по същия начин, както при свързването на долните и средните рафтове.

Стъпка 10 Пясък и Прилагане Завършете

Пяснете цялото дърво, ако е необходимо. Нанесете полиуретаново покритие върху дървото, следвайки указанията на кутията.

Стъпка 11 Монтирайте горната част на бара и запечатвайте бетона

Нанесете силиконов каучук върху горния край на горната рамка, където бетонът ще почива.

Поставете бетонната плоча върху рамката, така че тя да надвишава рамката равномерно от всички страни. Натиснете надолу, за да легнете плота в силикона. Нанесете бетон за бетон върху бетон, следвайки указанията на кутията.

Дизайнер Информативен Начало hacks